Zamknij

Nowa rola Roberta Kubicy? Ferrari kusi Polaka

Maciej Walasek
28.10.2018 18:50
Robert Kubica
fot. Williams Matini/Facebook

Robert Kubica w trakcie weekendu wyścigowego w Meksyku spotkał się z szefem Ferrari, Maurizio Arrivabene. Polak miał otrzymać propozycję pracy dla włoskiego zespołu w symulatorze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku        

Roberto Chinchero, dziennikarz i bliski znajomy krakowianina poinformował, że w Meksyku doszło do spotkania 33-latka z szefem Ferrari. Podczas rozmowy, Maurizio Arrivabene miał zaproponować polskiemu kierowcy posadę kierowcy pracującego w symulatorze.

Zobacz także

W sezonie 2018 ten obowiązek w ekipie z Maranello należał do Daniiła Kwiata. Jednak w przyszłym roku, Rosjanin powróci do ścigania  w barwach Toro Rosso.

Rola Roberta Kubicy byłaby zupełnie inna, niż jego aktualne zadanie dla Williamsa. Chinchero podkreśla, że krakowianin nie byłby trzecim kierowcą ani zawodnikiem rezerwowym.

- Rolę jaką miałby pełnić Kubica w Ferrari nie należy mylić z pracą w charakterze trzeciego kierowcy. Polak nie byłby rezerwowym, który w przypadku kontuzji któregoś z etatowych kierowców dostawałby szansę jazdy w wyścigu. W takiej sytuacji powołanie do Ferrari otrzymywać będzie Antonio Giovinazzi

Jednak w przyszłym roku, włoski zawodnik ma być kierowcą Saubera. Jego zespołowym partnerem będzie Kimi Raikkonen.  

RadioZET.pl/onet.pl, sportowefakty.pl/MW