Robert Kubica wraca do Formuły 1! RTL GP: Podpisał dwuletni kontrakt

Andreas Nicolaides
21.11.2017 10:35
Robert Kubica
fot. East News

Robert Kubica podpisał dwuletni kontrakt z Williamsem! Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze RTL GP, którzy informację pozyskać mieli z bliskiego otoczenia polskiego kierowcy. Oficjalne potwierdzenie powrotu Kubicy do Formuły 1 ma nastąpić w weekend.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Robert Kubica ponownie będzie odnosić sukcesy w F1?

Liczba głosów:

Doniesienia o podpisaniu przez krakowianina kontraktu z Williamsem potwierdza nie tylko RTL GP. Do informacji odniósł się też producent NBC Sports Network, Jason Swales. Napisał na Twitterze, że oficjalny komunikat w tej sprawie wypuszczony zostanie w weekend. Zarówno RTL GP, jak i Jasona Swalesa uznać należy za wiarygodne źródła.

Temat powrotu Kubicy do Formuły 1 wrócił w połowie roku. Na początku wydawało się, że Polak wywalczy angaż w ekipie Renault, która zaprosiła go na testy. Ostatecznie francuski team zdecydował się jednak na podpisanie kontraktu z Carlosem Sainzem.

Williams dał szansę

Po Kubicę zgłosił się jednak kolejny zespół. Williams wytypował go jako jednego z kandydatów do zastąpienia Felipe Massy, który ogłosił, że po zakończeniu sezonu kończy karierę. Nasz kierowca poddawany był licznym testom, jeździł m.in. na jednym z najtrudniejszych torów świata - węgierskim Hungaroringu. Początkowo rywalizował o miejsce z Paulem di Resta, potem do "wyścigu" dołączył też Daniił Kwiat. Sam Williams nie podawał żadnych informacji dotyczących wyników testów, które przeprowadzał zresztą za zamkniętymi drzwiami - na tor nie wpuszczono ani kibiców, ani dziennikarzy.

Zobacz także

Jeśli potwierdzą się medialne doniesienia, to wreszcie doczekamy się oficjalnego komunikatu w sprawie Polaka. W ten weekend, podczas ostatniego w sezonie wyścigu (w Abu Zabi), ma pojawić się informacja o podpisaniu przez Kubicę dwuletniego kontraktu z Williamsem.

Będzie to dla niego powrót do F1 po ośmiu latach przerwy (starty rozpocznie w 2018 r.). Po raz ostatni na torze widzieliśmy go w 2010 roku. W 2011 miał bardzo groźny wypadek w rajdach samochodowych, w wyniku którego doznał licznych obrażeń - ucierpiała zwłaszcza jego prawa ręka. Następnie przechodził przez długi proces rehabilitacji. W kolejnych latach swoich sił dalej próbował w rajdach. Marzeniem wciąż był jednak powrót do F1. Wszystko wskazuje na to, że to wreszcie się spełni.

RadioZET.pl/onet.pl/RTL GP/Twitter/AN