Zamknij

Oficjalnie: Jest OSTATECZNA decyzja ws. powrotu Kubicy do Formuły 1

Andreas Nicolaides
16.01.2018 12:20
Oficjalnie: Jest OSTATECZNA decyzja ws. powrotu Kubicy do Formuły 1
fot. East News

Williams ogłosił ostateczną decyzję dotyczącą tego, kto będzie nowym kierowcą zespołu w sezonie 2018 Formuły 1. Robert Kubica niestety nie znalazł uznania w oczach brytyjskiego zespołu, który postawił na Siergieja Sirotkina z Rosji.

Kierowcami Williamsa na sezon 2018 będą wspomniany wcześniej Sirotkin i Lance Stroll, który miejsca w zespole pewny był od dawna.

Zagłosuj

Czy wierzysz, że Kubica jeszcze kiedyś wróci do Formuły 1?

Liczba głosów:

Rosjanin od wielu tygodni rywalizował o angaż w teamie z Kubicą. Obaj przechodzili różnego rodzaju testy i symulacje. Wzięli tez udział w oficjalnych testach Formuły 1 na torze w Abu Zabi. Polak wykręcał dobre czasy i wydawało się, że jest bliżej podpisania kontraktu niż Sirotkin. 

Później pojawiła się jednak informacja, że sponsorzy Rosjanina mogą wnieść do zespołu więcej pieniędzy. Na tę chwilę nie wiemy, czy właśnie to zdecydowało. Pewne jest natomiast, że w nowym sezonie Formuły 1 niestety nie będziemy świadkami wielkiego powrotu Roberta Kubicy.

Nie będzie powrotu po wielu latach

Po raz ostatni na torze w oficjalnych zawodach widzieliśmy Kubicę w 2010 roku. W 2011 miał bardzo groźny wypadek w rajdach samochodowych, w wyniku którego doznał licznych obrażeń - ucierpiała zwłaszcza jego prawa ręka. Następnie przechodził przez długi proces rehabilitacji. W kolejnych latach swoich sił dalej próbował w rajdach. Teraz postawił na powrót do F1. Marzenia niestety nie udało się spełnić.

Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się 25 marca - wyścigiem o GP Australii.

RadioZET.pl/AN