Kubica jeździ w specjalnej rękawicy. Ma złączone palce [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
13.03.2018 10:57
Robert Kubica
fot. Twitter

Robert Kubica podczas ostatnich testów Formuły 1 w Barcelonie prowadził bolid w specjalnej rękawicy, w której ma połączone palce. To specjalny gadżet poprawiający jego komfort. Od wypadku w 2011 roku wciąż bowiem nie odzyskał w ręce pełnej sprawności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Specjalna rękawica prawej ręki Kubicy ma połączone palce - wskazujący ze środkowym. Kierowca używa jej od dawna, jeździł w niej jeszcze w rajdach samochodowych.

Specjalna rękawica Roberta Kubicy w Formule 1

Rękawica Kubicy

Jak sam podkreśla, podczas prowadzenia samochodu czy bolidu nie odczuwa skutków wypadku z 2011 roku. Małe problemy z ręką ma jedynie w niektórych codziennych czynnościach. Rękawica poprawia jednak jego komfort trzymania kierownicy i wykonywania manewrów.

Robert Kubica - wypadek z 2011 roku i zmiażdżona ręka

Przypomnijmy, że w 2011 roku Robert Kubica miał poważny wypadek podczas rajdu Ronde di Andora, podczas którego uderzył w barierkę. Jego ręka została zmiażdżona - miał wiele złamań i uszkodzone kości dłoni. Operacja trwała kilka godzin. Pojawiło się nawet zagrożenie życia.

Na szczęście obyło się bez komplikacji. Następnie Kubica przechodził długi proces rehabilitacji, aż w 2013 roku wrócił do rywalizacji w rajdach samochodowych. Jego marzeniem wciąż pozostawał jednak powrót do F1. Przed sezonem 2018 podpisał kontrakt z Williamsem i został kierowcą rezerwowym teamu.

RadioZET.pl/AN