Powrót Kubicy coraz bardziej realny. Polak dostał wstepną propozycję umowy!

Krzysztof Sobczak
02.11.2017 10:29
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Robert Kubica jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. Jak sensacyjnie informuje brazylijska dziennikarka stacji UOL Julianne Cerasoli, Polak dostał już propozycję wstępnej umowy z teamem Williamsa!

Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem na sezon 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Brazylijczycy są żywo zainteresowani tym, co dzieje się w brytyjskiej stajni. Felipe Massa, obecny kierowca Williamsa, jest jedynym reprezentantem "Canarinhos" w stawce i walczy o pozostanie w zespole na kolejny rok. 36-latek jest jednak coraz bardziej sfrustrowany postawą Brytyjczyków i naciska, by jak najszybciej podjęli decyzję w kwestii składu na przyszły sezon.

Zobacz także

- W ostatnich tygodniach widziałam, że Felipe Massa jest bardzo zdenerwowany tym, w jaki sposób Williams go traktuje. Widać, że ma obawy, że nie pojawi się w przyszłym roku na starcie, choć czuje się wystarczająco konkurencyjny - twierdzi Julianne Cerasoli.

Padła propozycja

To, że Massa chciałby pozostać w Williamsie na przyszły rok, jest oczywiste, ale najciekawsze jest to, co dziennikarka stacji UOL pisze o Robercie Kubicy. Jej zdaniem, krakowianin dostał już wstępną propozycję kontraktu, ale żadne deklaracje nie padły. Podpisu jeszcze nie ma.

- Zespół chce kolejnego testu Roberta Kubicy w Abu Zabi i złożył wstępną propozycję Polakowi, którego kandydatura jest jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na sponsorów, którzy z nim przyjdą. W padoku mówi się, że Kubica nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu - uważa Cerasoli. I dodaje, że decyzja raczej nie zapadnie przed GP Brazylii, jak chciałby tego obecny kierowca zespołu.

Jedno miejsce, trzech kierowców

Dziennikarka twierdzi ponadto, że Williams - po rozmowie z Toto Wolffem - ostatecznie porzucił plany pozyskania Pascala Wehrleina. Na jedynego konkurenta Massy i Kubicy wyrósł natomiast Daniił Kvyat, za którym stoi potężny rosyjski kapitał.

Pewne jest, że w sezonie 2018 barw teamu z Grove bronił będzie Lance Stroll.

RadioZET.pl/Powrot Roberta/Sportowe Fakty/UOL/KS