Mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg menedżerem Roberta Kubicy!

Andreas Nicolaides
15.09.2017 10:56
Robert Kubica
fot. East News

Mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku Nico Rosberg został menedżerem Roberta Kubicy i ma pomóc Polakowi w powrocie na tor wyścigowy. Niemiecki kierowca, który karierę zakończył w ostatnim sezonie, ma dzielić się obowiązkami z dotychczasowym doradcą Alessandro Alunni Bravim.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Robert i Lewis Hamilton byli moimi najszybszymi rywalami w karierze. Dlatego to dla mnie ciekawe wyzwanie, że mogę Robertowi pomóc w jego powrotnej podróży do Formuły 1. Nie mogę się doczekać tego zadania - powiedział gazecie "Bild" Rosberg.

Niemiec, odkąd zakończył karierę nie miał zajęcia.

- To fantastyczne, że będę pracował z Nico. Znamy się od dzieciństwa i wierzę w to, że bardzo pomoże mi wrócić do Formuły 1 - powiedział portalowi "Autosport" Kubica.

Polak w tym sezonie zrobił duży krok w kierunku powrotu do Formuły 1. Po raz pierwszy od wypadku w 2011 roku testował bolid. Umożliwiła mu to ekipa Renault. Wydawało się nawet, że podpisze kontrakt ze swoim byłym zespołem, ale ostatecznie nie dojdzie do takiego ruchu, ponieważ team z Enstone wybrał Carlosa Sainza Jr. Teraz media spekulują, że może trafić do Williamsa lub Saubera.

Kubica startował w cyklu mistrzostw świata Formuły 1 w latach 2006-10, odnosząc jedno zwycięstwo (Montreal, 2008). W lutym 2011 stracił częściowo władzę w prawej ręce po wypadku w Rajdzie Ligurii.

RadioZET.pl/PAP/AN