Formuła 1. Max Verstappen najlepszy w GP Arabii Saudyjskiej

Andreas Nicolaides
27.03.2022 20:45
Max Verstappen

Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej, 2. rundę cyklu. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał drugi na mecie reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari).

Na trzeciej pozycji rywalizację ukończył Hiszpan Carlos Sainz jr. (Ferrari).

Bez punktów pozostali kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica. Chińczyk Zhou Ganyu zajął 11. miejsce, a Fin Valtteri Bottas nie ukończył.

W wyścigu nie wystartował Niemiec Mick Schumacher (Haas), który miał wypadek przy prędkości ok. 270 km/h w sobotnich kwalifikacjach. Syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela został przewieziony do szpitala, ale nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń.

Kolejna runda MŚ - wyścig o GP Australii - odbędzie się 10 kwietnia w Melbourne.