Robert Kubica po testach w Abu Zabi: Byłbym rozczarowany, jeśli...

Andreas Nicolaides
28.11.2017 17:14
Robert Kubica
fot. East News

Robert Kubica ma za sobą pierwszy dzień testów w Abu Zabi. We wtorek pokonał na torze F1 ponad 500 km. Po zakończeniu przejazdu nie ukrywał zadowolenia z wykonanej tego dnia pracy. Apetyt ma jednak na zdecydowanie więcej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Byłbym rozczarowany, jeśli nie będzie dalszego ciągu, bo czuję się bardzo pewnie i komfortowo, ale wiem też, przez co przeszedłem i mogę się cieszyć, i poczuć nawet trochę dumy z tego, co już osiągnąłem - powiedział po testach Kubica, którego zacytował na Twitterze Mikołaj Sokół, dziennikarz Eleven.

Polak walczy o miejsce w zespole Williams na sezon 2018. Rywalizuje z Siergiejem Sirotkinem. Pewny występów w brytyjskim teamie jest za to Lance Stroll.

We wtorek Kubica wykręcił na torze szósty czas. Przejechał okrążenie z wynikiem 1.41,296. Najlepszy był Fin Kimi Raikkonen (Ferrari) - 1.37,768.

Kubica wróci na tor w środę - pojedzie w sesji popołudniowej. Jeśli spisze się przynajmniej tak dobrze jak we wtorek, będzie mieć duże szanse na powrót do Formuły 1, na który czeka już 7 lat.

RadioZET.pl/AN