Zamknij

Jest oficjalny komunikat Williamsa! Świetne wieści ws. Kubicy!

Andreas Nicolaides
22.11.2017 10:47
Robert Kubica
fot. East News

Robert Kubica weźmie udział w testach Williamsa po GP Abu Zabi! Polski kierowca będzie jeździć wraz z Sergeyem Sirotkinem we wtorek i środę. To kolejny etap walki o angaż w zespole Williamsa na sezon 2018!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Williams potwierdził testy Roberta Kubicy

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 wciąż nie jest przesądzony. Jest jednak na to ogromna szansa. We wtorek Wiliams potwierdził, że prowadzi z Kubicą zaawansowane rozmowy, w środę ogłosił, że zabiera Polaka na testy organizowane przez dostawcę opon - firmę Pirelli.

Oprócz niego udział w testach weźmie Lance Stroll, który ma pewne miejsce w zespole Williamsa na kolejny sezon, i wspominany Sergey Sirotkin - główny (i jak się okazało jedyny) rywal Kubicy o miejsce po odchodzącym na emeryturę po tym sezonie Felipe Massie.

Kiedy testy Kubicy w Williamsie?

Kubica otrzyma od Williamsa najwięcej czasu na testy w najnowszym bolidzie FW40. Na torze pojawi się we wtorek rano (po nim pojedzie Stroll) i w środę w sesji popołudniowej (przed nim pojedzie Sirotkin).

W oficjalnym komunikacie Williams podkreślił, że jest niezwykle podekscytowany możliwością przeprowadzenia testów z takimi kierowcami - zakontraktowanym na sezon 2018 Strollem, niezwykle doświadczonym Kubicą i obiecującym młodym talentem Formuły 1 Sirotkinem.

Robert Kubica pojedzie na testach Williamsa we wtorek rano (28 listopada) i w środę po południu (29 listopada).

RadioZET.pl/Williams/AN