Formuła 1. Wiemy, kiedy Williams ogłosi decyzję w sprawie Kubicy

Andreas Nicolaides
30.11.2017 10:19
Robert Kubica
fot. East News

Robert Kubica jest bliski podpisania kontraktu z Williamsem i powrotu do Formuły 1. Wciąż czeka jednak na ostateczną decyzję brytyjskiego zespołu. Kiedy Williams ogłosi, czy zatrudni Kubicę na sezon 2018?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem?

Liczba głosów:

We wtorek i środę polski kierowca testował bolid Williamsa na torze w Abu Zabi. Pierwszego dnia przejechał aż 100 okrążeń, drugiego - 28. Oprócz niego w barwach Williamsa jeździli też Lance Stroll i Siergiej Sirotkin. Ten pierwszy jest pewny miejsca w teamie na kolejny sezon, Rosjanin walczy o nie z Kubicą. W bezpośrednim pojedynku na testach Polak wykręcił lepszy czas.

Kiedy decyzja Williamsa w sprawie Kubicy?

Brytyjscy dziennikarze są pewni, że Williams ogłosi swoją decyzję o wyborze drugiego kierowcy na kolejny sezon jeszcze w grudniu. Andrew Benson z BBC jest przekonany, że nastąpi to jeszcze przed Bożym Narodzeniem. 

Zobacz także

Dyrektor techniczny zespołu Paddy Lowe chwalił naszego kierowcę po testach. Nie chciał mówić jednak, jakie są jego szanse na angaż. Zaznaczał, że teraz Williams musi przeanalizować wyniki testów oraz, że udział w nich Sirotkina i Kubicy wcale nie przesądza o tym, że Williams postawi właśnie na któregoś z nich.

Większość dziennikarzy przekonana jest jednak, że mimo słów Paddy'ego Lowe Kubica pozostaje faworytem do podpisania kontraktu z Williamsem.

RadioZET.pl/AN