Formuła 1: Grand Prix Wietnamu w kalendarzu od 2020 roku

Krzysztof Sobczak
07.11.2018 10:31
Lewis Hamilton
fot. Alexey Filippov/SPUTNIK Russia/East News

Od 2020 roku w kalendarzu mistrzostw świata Formuły 1 pojawi się nowy wyścig - Grand Prix Wietnamu. Kierowcy będą rywalizowali na torze ulicznym w stolicy kraju Hanoi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Tor w Hanoi będzie należał do najdłuższych w cyklu. Zawodnicy będą mieli do przejechania 5,565 km, w tym kilka długich prostych, ciasnych nawrotów i łagodnych łuków. Umowa jest długoterminowa.

- Od kiedy Liberty Media związało się ze sportem w 2017 roku, mówiliśmy o tworzeniu nowych lokalizacji i rozszerzeniu zasięgu Formuły 1, a Grand Prix Wietnamu jest realizacją tych ambicji - powiedział szef F1 Chase Carey.

- Nasz zespół współpracował z miastem oraz promotorem nad stworzeniem toru, który nie tylko przetestuje umiejętności kierowców, ale również zapewni fanom wyścigowy spektakl. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć samochody F1 pędzące po ulicach tego wspaniałego miasta w 2020 roku - dodał.

F1. Sezon 2018 dobiega końca

Sezon 2018 liczył 21 wyścigów. Do zakończenia cyklu pozostały dwie rundy - GP Brazylii (11 listopad) oraz GP Abu Zabi (25 listopada). Tytuł zapewnił już sobie Lewis Hamilton z Mercedesa.

RadioZET.pl/Formula 1/KS