Zamknij

"Forbes": Zbigniew Boniek najbardziej wpływową osobą w polskim sporcie

Krzysztof Sobczak
22.11.2018 21:13
Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski
fot. Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek po raz trzeci z rzędu znalazł się na szczycie zestawienia najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie według magazynu "Forbes". Spore zmiany zaszły za jego plecami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O jedno "oczko", na 2. miejsce, awansował kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Nie przeszkodził mu w tym fatalny występ drużyny narodowej na mundialu w Rosji. W piłce klubowej "Lewy" wciąż znaczy bardzo wiele - w minionym roku sięgnął po mistrzostwo Niemiec oraz po koronę króla strzelców Bundesligi.

Na 3. pozycję spadł z kolei dyrektor-koordynator kadry w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej Adam Małysz. Czwarty jest Kamil Stoch (awans o trzy lokaty) - mistrz olimpijski, zdobywca Pucharu Świata, wicemistrz globu w lotach narciarskich oraz triumfator wszystkich konkursów w cyklu Turnieju Czterech Skoczni.

Najbardziej wpływowe osoby w polskim sporcie

Kolejne miejsca zajmują dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang, minister sportu Witold Bańka, nasz jedynak w NBA Marcin Gortat, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski, a pierwszą dziesiątkę zamyka były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą jest hegemonka rzutu młotem, Anita Włodarczyk, która plasuje się na 17. pozycji.

Najbardziej wpływowe osoby w polskim sporcie w 2018 roku:

1. Zbigniew Boniek
2. Robert Lewandowski
3. Adam Małysz
4. Kamil Stoch
5. Czesław Lang
6. Witold Bańka
7. Marcin Gortat
8. Apoloniusz Tajner
9. Tomasz Majewski
10. Adam Nawałka

RadioZET.pl/Forbes/KS