Niezwykła akcja fanów dla Roberta Kubicy! "Robi furorę"

Maciej Walasek
26.11.2017 11:11
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Fani Roberta Kubicy kolejny raz zaskakują. W trakcie ostatniego wyścigu sezonu w Abu Zabi, na jednym z sektorów pojawiła się ogromna flaga dopingująca krakowianina. W przyszłym tygodniu na Yas Marina pojawi się sam 32-latek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Początek przedsięwzięcia miał miejsce kilka miesięcy temu. Wówczas w internecie zainicjowano zbiórkę pieniędzy na flagę wspierającą Roberta Kubicę. Pomysł zakończył się sukcesem, a transparent poleciał do Abu Zabi na ostatnią rundę sezonu. Dwa dni później, we wtorek i środę na torze będzie jeździł Kubica. Polak weźmie udział w posezonowych testach.

Zagłosuj

Podoba ci się akcja zorganizowana przez kibiców Kubicy?

Liczba głosów:

Transparent składa się z 6 tysięcy zdjęć kibiców krakowianina, które zamieszczono na biało-czerwonej fladze z napisem „Forza Robert”. Cezary Gutowski, który jest obecny na Yas Marina zamieścił post na Facebooku. Dziennikarz podkreślił, że projekt robi furorę, co zostało dostrzeżone także w biurze prasowym, ale jednocześnie zaznaczył trudność organizacji całego przedsięwzięcia.

Zainteresowanie pomysłem było tak ogromne, że łącznie zebrano o wiele więcej pieniędzy. Nadwyżkę przekazano na leczenie fana Kubicy, który po wypadku samochodowym ma uszkodzony kręgosłup.

RadioZET.pl/Facebook/mw