Policja udostępniła film z zatrzymania Tigera Woodsa [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
01.06.2017 17:27
Tiger Woods
fot. Twitter

Odpowiada półsłówkami, nie potrafi przejść po linii, ma zamknięte oczy, a na koniec zostaje zakuty w kajdanki - tak w skrócie wyglądało zatrzymanie jednego z najlepszych golfistów w historii, Tigera Woodsa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Woods został zatrzymany na Florydzie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na kilka godzin trafił do aresztu, ale - wbrew wcześniejszym doniesieniom - nie za prowadzenie pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Jak później tłumaczył, była to niespodziewana reakcja na leki. Te wyjaśnienia potwierdza również nagranie, które trafiło do sieci.

Zobacz także

Wygląda, jakby spał

Widać na nim przebieg zatrzymania golfisty. Funkcjonariusze pytają m.in. o to, czy Amerykanin wie, dokąd jedzie. Ten mówi tylko: "nie". Taka sama odpowiedź pada na pytania o zażywanie narkotyków bądź spożywanie alkoholu. Woods potwierdza dopiero wtedy, gdy policjant zagadnął o leki.

W dalszej fazie Amerykanin poproszony jest m.in. o wyrecytowanie alfabetu oraz przejście po ciągłej linii. Obie czynności sprawiły Woodsowi ogromne problemy. Nie reagował też na światło, choć policjant świecił mu latarką prosto w oczy. W ogóle wyglądał tak, jakby spał [śpiącego w samochodzie na poboczu autostrady go znaleziono - przyp. red.].

Po oblaniu wszystkich testów 41-latek został zakuty w kajdanki i odprowadzony do radiowozu.

Po całym zajściu Woods wydał oświadczenie, przeprosił za swoje zachowanie i zapowiedział, że podobne sytuacje już się nigdy nie powtórzą.

RadioZET.pl/TVN24/USA Today/KS