Zamknij

Polska traci wielki talent. Młody łyżwiarz będzie reprezentował Szwajcarię

14.07.2022 13:30

Filip Bojanowski, utalentowany polski łyżwiarz figurowy specjalizujący się w parach tanecznych, od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Szwajcarii. Jego partnerką będzie Helwetka Fiona Pernas.

Filip Bojanowski i Fiona Pernas
fot. Fiona Pernas/Instagram

Filip Bojanowski wraz z Oliwią Borowską został mistrzem Polski juniorów w parach tanecznych w 2020 roku. Prywatnie jest partnerem olimpijki, Rosjanki reprezentującej biało-czerwone barwy Jekateriny Kurakowej. Teraz i on postanowił zmienić drużynę narodową i przenieść się do Szwajcarii.

"Bardzo się cieszę z tego, że mogę ogłosić moją nową współpracę z Filipem Bojanowskim. Trenujemy z Matteo Zannim i Barborą Silną. Jestem naprawdę wdzięczna moim nowym trenerom, dzięki którym było to możliwe" - napisała na Instagramie Fiona Pernas, nowa partnerka taneczna nastolatka z Polski. Dodała, że oboje będą występowali pod szwajcarską flagą.

Filip Bojanowski będzie reprezentował Szwajcarię

"Od przyszłego sezonu będziemy reprezentować Szwajcarię. Nie mogę się już doczekać, by pokazać Wam nasze programy" - dodała 21-letnia Helwetka, która do niedawna jeździła w parze z Germanem Szamrajewem. O swoim rozstaniu poinformowali w lutym br.

RadioZET.pl/Instagram Fiona Pernas