Zamknij

Były mistrz świata F1 wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Krzysztof Sobczak
30.01.2018 12:39
Fernando Alonso
fot. Instagram/Fernando Alonso

Fernando Alonso dostał zgodę od McLarena na udział w Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych (WEC). Były mistrz świata Formuły jeden wystartuje w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Zagłosuj

Czy Fernando Alonso zdobędzie potrójną koronę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nigdy nie ukrywałem, że chcę zdobyć potrójną koronę motorsportu. W tym roku dzięki McLarenowi będę miał szansę ścigać się i wygrać Le Mans. To wielkie wyzwanie. Dużo może pójść źle. Ale jestem gotowy I czekam na tę walkę - powiedział Hiszpan.

Zobacz także

W sumie Alonso ma wystartować w czterech rundach WEC, z wyłączeniem zmagań w Japonii, gdyż te kolidują z kalendarzem F1. Będzie się ścigał w barwach Toyoty.

Potrójna korona

Grand Prix Monaco, Indianapolis 500 oraz Le Mans 24 - to właśnie te trzy wyścigi składają się na potrójną koronę w sportach motorowych. Niektórzy twierdzą, że w miejsce GP Monaco można "wstawić" mistrzostwo F1, ale większość ekspertów wskazuje jedynie na zmagania na ulicznym torze w Księstwie Monako.

Fernando Alonso ma ambicje pójść w ślady Grahama Hilla, który do tej pory jako jedyny może pochwalić się tym osiągnięciem. Hiszpan ma już na swoim koncie zwycięstwo w Monako (2006, 2007), jest też dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1 (2005, 2006). W Indianapolis 500 wystartował raz, w ubiegłym roku, ale nie dojechał do mety. W Le Mans będzie debiutował.

RadioZET.pl/McLaren/KS