Zamknij

Felipe Massa ogłosił zakończenie kariery! Otwarta droga dla Kubicy?

Maciej Walasek
04.11.2017 13:56
Felipe Massa
fot. Reporter / EastNews

Felipe Massa w filmiku zamieszczonym w mediach społecznościowych ogłosił, że po tym sezonie kończy karierę w Formule 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Brazylijczyk potwierdził to, o czym spekulowano od kilku tygodni. Wcześniej 36-latek domagał się od Williamsa o jak najszybsze ogłoszenie składu kierowców na przyszły rok. Byłemu kierowcy Ferrari zależało na tym, aby informacja pojawiła się przed Grand Prix Brazylii. Jednak ekipa z Grove tego nie zrobiła, dlatego Massa postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W sobotę zamieścił filmik, na którym informuje fanów o zakończeniu kariery.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa na sezon 2018?

Liczba głosów:

- W zeszłym roku postanowiłem zakończyć starty w Formule 1, ale jak wiecie, Williams poprosił mnie o ściganie się w jeszcze jednym sezonie. Tym razem to już naprawdę koniec – mówił brazylijski zawodnik.

Massa podkreślił, że weźmie udział w ostatniej rundzie w Abu Zabi. Wcześniej media sugerowały, że Williams może pożegnać się ze swoim kierowcą po zmaganiach na torze Interlagos. Wówczas w ostatnim weekendzie wyścigowym na Yas Marina mógłby wystąpić Robert Kubica.

Brytyjski team wciąż nie ogłosił, kto będzie zespołowym partnerem Lance’a Strolla w sezonie 2018. Największe szanse angażu ma Kubica, który miał już dostać wstępną propozycję kontraktu na przyszły rok.

RadioZET.pl/Autosport/mw