Massa wściekły na Williamsa za testy Kubicy. Mówi o kłopotach finansowych

Krzysztof Sobczak
09.11.2017 11:35
Felipe Massa
fot. AP/EastNews

Felipe Massa pojawił się na konferencji prasowej i udzielił wywiadu brazylijskiej stacji Spor TV, w których skrytykował Williamsa za testy Roberta Kubicy. Kierowca przyznał, że dowiedział się o nich z... mediów.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa na sezon 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Do momentu ich rozpoczęcia, nic nie wiedziałem. Nikt z zespołu mi o tym nie powiedział. Musiałem dopiero przeczytać o nich w mediach - przyznał Brazylijczyk, który w minionym tygodniu ogłosił zakończenie kariery w F1.

Zobacz także

W wielu wywiadach Massa atakował samego Polaka poddając w wątpliwość jego powrót do królowej motorsportu. Teraz przyznał, że w ten sposób naciskał na zespół, by podjęli decyzję w sprawie drugiego kierowcy na sezon 2018 przed GP Brazylii. W odpowiedzi team spotkał się z Massą i poinformował go, iż ma inne plany.

Jednocześnie zdradził, że Brytyjczycy mają problemy finansowe, a to z kolei może oznaczać, że zatrudnią kierowcę z potężnym sponsorem. W takim przypadku rosną szanse Daniiła Kvyata, za którym stoją rosyjscy oligarchowie. Kubica może z kolei liczyć na wsparcie firmy Lotos.

- Prowadziłem rozmowy z Williamsem, który już wcześniej sygnalizował mi, że jego sytuacja finansowa jest bardzo skomplikowana. Dlatego chciałem wiedzieć, czy będziemy nadal podążać jedną ścieżką, czy też nie. Aż w końcu doszło do spotkania, na którym dowiedziałem się, że obierają inną drogę - oznajmił Massa.

Brazylijczyk powiedział, że wg jego "wewnętrznych informacji", w przyszłym roku Williams będzie dysponował bardziej konkurencyjnym autem. Dodał, iż żałuje, że nie jemu będzie dane rozwijać bolid.

RadioZET.pl/Onet/Sportowe Fakty/KS