Zamknij

Fatalne informacje ws. reprezentantki Polski. Nie wystartuje w zawodach PŚ

27.12.2021 18:43

Maryna Gąsienica-Daniel, podobnie jak słynna Amerykanka Mikaela Shiffrin, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Polski Związek Narciarski poinformował w poniedziałek, że nie wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lienzu.

Maryna Gąsienica-Daniel
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w dniach 21-22 grudnia, Maryna Gąsienica-Daniel dwukrotnie zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim. To jej najlepsze wyniki w zawodach cyklu.

We francuskim Courchevel zwyciężały Amerykanka Mikaela Shiffrin i Szwedka Sara Hector. W drugich zawodach alpejka ze Stanów Zjednoczonych uplasowała się na drugiej pozycji.

Fatalne informacje ws. Maryny Gąsienicy-Daniel. Nie wystąpi w PŚ w Lienzu

"Maryna Gąsienica-Daniel nie wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lienzu. Nasza alpejka otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 i będzie odbywała w Polsce izolację. Maryna przechodzi chorobę bezobjawowo" - poinformował na Twitterze PZN.

Z powodu choroby reprezentantka Polski, tak jak Shiffrin (również w poniedziałek podano, że jest zarażona koronawirusem), nie wystąpi we wtorek i środę w austriackim Lienzu. Tam zaplanowana jest rywalizacja w slalomie i slalomie gigancie.

W klasyfikacji generalnej PŚ, po 14 z 37 zawodów, prowadzi Shiffrin 750 punktów, przed Włoszką Sofią Goggią 635 i Słowaczką Petrą Vlhovą 435. Gąsienica-Daniel jest 28. (106 pkt), zaś Magdalena Łuczak 94. (11). Liderką w gigancie jest Shiffrin - 280 pkt, a Gąsienica-Daniel zajmuje siódmą lokatę - 80.

RadioZET.pl/PAP