Zamknij

Fabio Jakobsen wybudzony ze śpiączki! Jest w dobrym stanie

07.08.2020 13:58
Fabio Jakobsen
fot. Agnieszka Torba/East News

Fabio Jakobsen został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. - Czuje się dobrze - przekazali organizatorzy Tour de Pologne 2020. Holenderski kolarz w nocy ze środy na czwartek przeszedł pięciogodzinną operację po tym, jak na finiszu pierwszego etapu ucierpiał w bardzo groźnym wypadku.

Fabio Jakobsen miał zostać wybudzony już w czwartek, ale lekarze zdecydowali, by przełożyć proces na kolejny dzień. Na szczęście już w piątek mogli przekazać pozytywne wieści.

- Mamy dobre wiadomości prosto ze szpitala w Sosnowcu. Fabio Jakobsen został wybudzony ze śpiączki. Czuje się dobrze - przekazali organizatorzy Tour de Pologne 2020.

Przypomnijmy, że Fabio Jakobsen doznał licznych obrażeń po wypadku, do którego doszło na finiszu pierwszego etapu wyścigu. Rywalizujący z nim o zwycięstwo Dylan Groenewegen zepchnął go w barierki. Jakobsen doznał bardzo poważnych obrażeń i już po kilku godzinach został poddany operacji twarzoczaszki. W wyniku zdarzenia miał liczne złamania kości twarzy i stracił wszystkie zęby. Jego stan lekarze określali jako poważny, ale stabilny.

Zobacz także

Tour de Pologne 2020: Fabio Jakobsen wybudzony ze śpiączki

W czwartek do Polski przyleciała rodzina kolarza. Dzień później lekarze podjęli próbę wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej, która zakończyła się sukcesem.

RadioZET.pl/AN