Zamknij

Fabio Jakobsen wraca do Holandii. Tak teraz wygląda kolarz [ZDJĘCIA]

12.08.2020 15:10

Fabio Jakobsem opuścił szpital w Sosnowcu i wraca do Holandii, gdzie podejmie dalsze leczenie i przejdzie rehabilitację po wypadku, któremu uległ na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Fotoreporterom udało się wykonać kilka zdjęć 23-latkowi. Tak teraz wygląda Fabio Jakobsen.

Fabio Jakobsen z grupy Deceuninck-Quick Step miał szansę na zwycięstwo na pierwszym etapie TdP 2020 z Chorzowa do Katowic. Na finiszu uzyskał lepszą prędkość i był bliski minięcia prowadzącego Dylana Groenewegena, ale został wepchnięty przez rywala w barierkę i zaliczył bardzo groźny upadek. Przez ponad godzinę służby medyczne przy trasie walczyły o jego życie, a następnie wprowadziły w stan śpiączki farmakologicznej.

23-letni Holender trafił do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Po niej kolarz błyskawicznie dochodził do siebie i choć wymaga jeszcze m.in. operacji plastycznej twarzy, to jego stan umożliwił mu transport do ojczyzny na dalsze leczenie.

Tak teraz wygląda Fabio Jakobsen [ZDJĘCIA]

- Przekazujemy pacjenta do ojczyzny, na wniosek jego i rodziny. Rany wyglądają bardzo dobrze, co wróży bardzo dobrze na przyszłość. Powrót do sportu jest jak najbardziej możliwy - mówiła w środę Dorota Dudek-Dyczkowska, kierująca OIOM-em sosnowickiego szpitala.

Fabio Jakobsen odleciał do Holandii z lotniska w Pyrzowicach. Kolarz wciąż oddycha przez rurkę tracheotomijną, a na jego twarzy - nawet z profilu - widoczne są liczne obrażenia. Co zrozumiałe, ma też zgolone włosy.

RadioZET.pl/PAP