Zamknij

Fabio Jakobsen w śpiączce. Kolarz walczy o życie po wypadku na 1. etapie TdP

05.08.2020 19:47
Fabio Jakobsen w śpiączce
fot. Agnieszka Torba/East News

Fabio Jakobsen, kolarz grupy Deceuninck-Quick Step, uległ poważnemu wypadkowi na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Według nieoficjalnych informacji, 23-letni Holender został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan jest poważny.

Do kraksy na finiszu 1. etapu TdP 2020 z Chorzowa do Katowic doprowadził rodak Jakobsena, Dylan Groenewegen. Zawodnik Jumbo-Visma zjechał do prawej strony, zajechał drogę rywalowi i jeszcze wystawił łokieć, wskutek czego wepchnął kolarza Deceuninck-Quick Step na barierkę.

Fabio Jakobsen w chwili zderzenia jechał z prędkością ok. 80 km/h. 23-latek uderzył w barierkę, następnie w sędziego i z wielką siłą upadł na asfalt. Od razu zalał się krwią.

Fabio Jakobsen - co wiadomo o stanie zdrowia kolarza?

Na miejscu pojawiły się karetki, straż pożarna i helikopter LPR. Według nieoficjalnych informacji przekazywanych przez dziennikarzy znajdujących się na miejscu, zarówno sędzia, jak i Jakobsen byli reanimowani. Kolarzowi podano leki zwiotczające i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Wszyscy poszkodowani, w tym kilku innych zawodników, trafili do szpitala. Stan Holendra określany jest jako bardzo ciężki.

Organizatorzy zdyskwalifikowali Dylana Groenewegena i przyznali zwycięstwo w pierwszym etapie Fabio Jakobsenowi. Teraz najważniejsze jest jednak jego zdrowie - w szpitalu trwa walka o jego życie.

Zobacz także

TdP 2020 rozpoczął się w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Bjorga Lambrechta. 22-letni Belg zmarł przed rokiem wskutek obrażeń odniesionych na trzecim etapie wyścigu.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/TVP Sport