Zamknij

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Jakobsena. Kolarz szybciej opuści szpital

11.08.2020 19:06
Fabio Jakobsen
fot. Agnieszka Torba/East News

Stan zdrowia Fabio Jakobsena poprawia się na tyle dobrze i szybko, że już w najbliższą środę kolarz zostanie przetransportowany ze szpitala w Sosnowcu do placówki w holenderskim Leiden. W macierzystym kraju 23-latka jego leczenie będzie kontynuowane.

Leczenie Fabio Jakobsena, poszkodowanego w trakcie kraksy na pierwszym etapie Tour de Pologne, przebiega na tyle dobrze, że kolarz w środę zostanie przewieziony z Sosnowca do Leiden w Holandii - poinformował jego team Deceuninck – Quick Step.

"Stan Fabio polepsza się tak szybko, że w środę zostanie przetransportowany do szpitala w Leiden w Holandii, gdzie jego leczenie będzie kontynuowane” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie grupy.

Zobacz także

Fabio Jakobsen - stan zdrowia: Kolarz szybciej opuści szpital

23-letni Jakobsen uległ wypadkowi na finiszu pierwszego etapu TdP w Katowicach. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i przeszedł pięciogodzinną operację. Jak później poinformowali lekarze, Holender doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy. Zawodnik ma również stłuczenia klatki piersiowej, ale nie doznał urazów kręgosłupa, co jest – zdaniem lekarzy – pochodną tego, że jest młody i wysportowany.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP