Zamknij

Fabio Jakobsen przerwał milczenie. Kolarz skomentował swój stan zdrowia

01.10.2020 19:52
Fabio Jakobsen przerwał milczenie
fot. AP/Associated Press/East News

Fabio Jakobsen, który 5 sierpnia uległ bardzo poważnemu wypadkowi na finiszu pierwszego etapie Tour de Pologne, zabrał głos i na Twitterze skomentował swój stan zdrowia. Poinformował jednocześniee, że 8 października przejdzie operację rekonstrukcji twarzy.

Fabio Jakobsen wygrał pierwszy etap Tour de Pologne 2020, ale zwycięstwo okupił potwornym wypadkiem. 24-letni Holender z grupy Deceuninck-Quick-Step próbował wyprzedzić prowadzącego w wyścigu Dylana Groenewegena, ale ten wepchnął go w karierki. Kolarz z ogromnym impetem spadł na sędziego Andrzeja Lewandowskiego i wylądował na asfalcie.

Lekarze przy trasie przez blisko godzinę walczyli o jego życie. Następnie Holender trafił do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Jakobsen stracił niemal wszystkie zęby, ale - jak sam przekazał w późniejszym komunikacie - jest szczęśliwy, że wciąż żyje, gdyż miał świadomość, że zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Fabio Jakosen - jaki jest jego stan zdrowia?

W czwartek Fabio Jakobsen opublikował wpis na Instagramie, w którym zdradził, jak przebiega rehabilitacja. "Ostatnie dwa miesiące przebiegały pod znakiem regeneracji. Przede wszystkim musiałem wyleczyć uraz mózgu. Rany na twarzy dobrze się goją" - napisał kolarz.

Zdradził, że w najbliższym czasie przejdzie operację twarzy. "8 października w szpitalu w Nijmegen przejdę drugą operację rekonstrukcji twarzy. Operacja będzie polegała na wszczepieniu kości pobranej z miednicy w szczękę, bo tam te ubytki są największe. Po operacji wszystko będzie się goiło przez kilka miesięcy" - dodał.

To jeszcze nie koniec. Po "naprawieniu" szczęki Jakobsena czeka jeszcze wszczepienie implantów zębów. Po wypadku został mu tylko jeden.

RadioZET.pl/Twitter