Zamknij

Fabio Jakobsen przeszedł 5-godzinną operację. Dziś próba wybudzenia ze śpiączki

06.08.2020 08:24
Fabio Jakobsen
fot. AP/Associated Press/East News

Fabio Jakobsen w nocy ze środy na czwartek został poddany operacji, która trwała aż pięć godzin. Dziś lekarze podejmą próbę wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej. Stan kolarza, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas Tour de Pologne, jest ciężki, ale stabilny.

Fabio Jakobsen był poddany operacji twarzoczaszki. Na szczęście nie doznał uszkodzenia mózgu. Ma jednak uraz klatki piersiowej, co mocno utrudnia mu oddychanie. - Dzięki temu, że jest wysportowany, uniknął złamania kręgosłupa - powiedział w czwartek rano opiekujący się nim lekarz. Dodał, że ma nadzieję, iż najgorsze już za nim i teraz powinno być już tylko lepiej. Kolejne informacje ws. stanu jego zdrowia mają być podane około godz. 14.00.

Fabio Jakobsen - stan zdrowia, nowe informacje ws. wypadku Tour de Pologne 2020

Jakobsen został uznany przez organizatorów za zwycięzcę pierwszego etapu Tour de Pologne 2020 z Chorzowa do Katowic.

23-letni kolarz na finiszu uczestniczył w bardzo groźnym wypadku po tym, jak Dylan Groenewegen zajechał mu drogę i wepchnął w barierki. Holender został za to wykluczony z dalszej części rywalizacji.

Tour de Pologne 2020: Wypadek Fabio Jakobsena - WIDEO

W wyniku kraksy ucierpiało kilku kolarzy oraz sędzia Andrzej Lewandowski. Największe obrażenia odniósł jednak wspomniany Jakobsen. Kolarza od razu przetransportowano śmigłowcem do lekarza, a następnie wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej.

RadioZET.pl/AN