Współpracownik Williamsa: Robert Kubica wystartuje w GP Singapuru

Krzysztof Sobczak
24.08.2018 16:33
Robert Kubica może wystartować w GP Singapuru
fot. Joe Portlock / LAT Images/EAST NEWS

Były kierowca Formuły 1, a obecnie bliski współpracownik Williamsa Karun Chandhok zdradził, że Robert Kubica wystartuje w tegorocznym Grand Prix Singapuru (14-16 września). Informacja ma pochodzić "z wiarygodnego źródła".

Zagłosuj

Czy Robert Kubica jeszcze w tym sezonie wystartuje w Grand Prix F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chandhok bierze udział w oficjalnych wydarzeniach promujących markę Williams, a także odpowiada za przygotowywanie materiałów do mediów społecznościowych teamu z Grove. Przed jednym z nagrań 34-letni reprezentant Indii powiedział: - Właśnie powiedziano mi, że Lance [Stroll - przyp. red.] może znaleźć się w Force India w Singapurze i wygląda na to, że Kubica będzie w samochodzie od GP Singapuru.

Zobacz także

Jego słowa nie znalazły w materiale i miały nie przebić się do opinii publicznej, ale jednak nie utrzymano tego w tajemnicy. Polak nie chciał komentować plotek, bo tylko w ostatnim tygodniu dziennikarze i eksperci sugerowali, że Kubica może pojechać już w Belgii, potem we Włoszech, a teraz w Singapurze. Należy więc podchodzić do tego z dużym dystansem.

Kubica w GP Singapuru. Kontrolowany przeciek?

Tym bardziej, że Williams wkrótce będzie musiał poszukiwać nowego kierowcy. Nie jest sekretem, że Lawrance Stroll, który przejął Force India, chciałby ściągnąć do tego zespołu obecnego kierowcę Williamsa, a prywatnie swojego syna, Lance'a i pozbyć się Estebana Ocona. Przeżywający poważnego problemy finansowe Brytyjczycy mogą więc posiłkować się tzw. kontrolowanym przeciekiem, by zachęcić innych kierowców, a właściwie ich sponsorów, do zainwestowania w ekipę z Grove.

Sytuacja jest dynamiczna. Jak zwykle w takich przypadkach musimy czekać na oficjalne oświadczenia zainteresowanych stron.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS