Zamknij

Testy F1 w Barcelonie: Robert Kubica najszybszym z kierowców Williamsa [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
27.02.2018 18:50
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica uzyskał siódmy czas drugiego dnia testów Formuły 1 na torze Catalunya pod Barceloną. Był nieznacznie szybszy od podstawowego kierowcy zespołu Williams Rosjanina Siergieja Sirotkina. Najlepszy czas miał we wtorek Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polak, który w Williamsie pełni rolę zawodnika rezerwowego i rozwojowego wziął udział w popołudniowej części drugiego dnia testów. W zespole podstawowymi zawodnikami są: Kanadyjczyk Lance Stroll i Rosjanin Siergiej Sirotkin.

Zobacz także

Vettel z najlepszym czasem

W poniedziałkowych Kubica nie startował, a na tor ma wyjechać jeszcze w środę. Zawodnicy jeździli w trudnych warunkach, w pewnym momencie zaczął nawet sypać śnieg.

Vettel na najszybszym z 98 przejechanych okrążeń uzyskał czas 1.19,673, nieznacznie lepszy od Fina Valtteriego Bottasa z Mercedesa (94 okrążenia). Kubica pokonał 48 kółek, a jego najlepszy wynik to 1.21,495. Ósmy Sirotkin (52 okrążenia) miał rezultat 1.21,822.

Trzeba jednak pamiętać, że kierowcy mieli do wykonania określone zadania i czasy schodą na dalszy plan.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Stroll i Sirotkin wolniejsi

W poniedziałek w Williamsie jeździli Stroll (uzyskał dziewiąty wynik, 1.22,452) i Sirotkin, który był najwolniejszy wśród 13 testujących zawodników. Najszybszy Australijczyk Daniel Ricciardo z zespołu Red Bull (1.20,179) we wtorek odpoczywał.

Druga runda testów, także pod Barceloną, zaplanowana jest w dniach 6-9 marca, ale jeszcze nie ustalono jej harmonogramu.

Sezon rozpocznie się 25 marca wyścigiem o GP Australii w Melbourne.

RadioZET.pl/PAP/KS