F1 zachwycona powrotem Roberta Kubicy. Laurka dla Polaka

Krzysztof Sobczak
02.01.2019 11:38
Robert Kubica
fot. AP/Associated Press/East News

- To historia, która cieszy serca kibiców motorsportu na całym świecie - tak Formuła 1 zapowiada sezon 2019 i wielki powrót do ścigania Roberta Kubicy. W marcu polski kierowca Williamsa ponownie stanie do walki o punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica zdobędzie punkty w sezonie 2019?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po raz ostatni Roberta Kubica stanął na linii startowej na zakończenie sezonu 2010 w Abu Zabi. Choć do wyścigu startował z 11. pozycji, zdołał awansować aż na 5. miejsce. Widziano w nim przyszłego mistrza, ale nikt nie przypuszczał, że dwa miesiące później Polak będzie walczył nie o tytuł, ale o życie po wypadku, do którego doszło na trasie rajdu samochodowego.

Kubica wraca do F1

Po dziewięciu latach krakowianin dopiął wreszcie swego - podpisał kontrakt z Williamsem i w sezonie 2019 będzie pełnoetatowym kierowcą brytyjskiej stajni. Bolidy ekipy z Grove należą do najsłabszych w stawce, a zatem o punkty będzie bardzo trudno, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Powrót Roberta Kubicy oznacza, że F1 "odzyskało utraconego mistrza", jak tytułuje Polaka oficjalna strona F1.

- W Grand Prix Australii zobaczymy Roberta Kubicę na linii startu po raz pierwszy od 3045 dni. Wszyscy znamy powody, dla których był on wyłączony ze sportu na tak długo - powody, które nie mają nic wspólnego z brakiem talentu. Ostatnio jego rywal jeszcze z czasów kartingowych nazwał go "jednym z najbardziej utalentowanych kierowców, z jakimi miał przyjemność rywalizować" - czytamy w tekście zatytułowanym "10 rzeczy, które będą ekscytowały fanów F1 w 2019 roku".

- Miejmy nadzieję, że obecność Kubicy w Williamsie u boku mistrza Formuły 2 George'a Russella wzniesie zespół na wyższy poziom - napisano.

Grand Prix Australii odbędzie się 17 marca 2017 roku.

RadioZET.pl/formula1.com/KS