Zamknij

F1: Robert Kubica ocenił trening w Barcelonie

Krzysztof Sobczak
11.05.2018 15:15
Robert Kubica ocenił trening w Barcelonie
fot. Glenn Dunbar / LAT Images/EAST NEWS

Robert Kubica po raz pierwszy od ponad siedmiu lat wziął udział w treningu przed weekendem wyścigowym. Mimo 19. miejsca, jakie zajął na torze Catalunya w Barcelonie, był zadowolony z pracy, jaką wykonał.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica będzie etatowym kierowcą Williamsa w sezonie 2019?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas 1,5-godzinnej jazdy 33-latek miał do wykonania określone zadania, a najważniejszym z nich było przetestowanie nowej podłogi. Po treningu Polak najwięcej mówił o balansie auta.

Zobacz także

- Prawdę mówiąc trudno było mieć frajdę z jazdy przy tak złym balansie. Nie mogę być zadowolony z 19. miejsca, ale z pracy, jaką wykonałem, już tak - powiedział Kubica w rozmowie z dziennikarzami.

- Rano byliśmy wolni, a ponadto bardzo trudno było utrzymać ten samochód na torze. (...) Wiemy, że temu bolidowi będzie pewnych rzeczy brakować. Teraz musimy włożyć całą naszą pracę, żeby próbować się poprawić - ocenił.

Kubica na testach po GP Hiszpanii

Robert Kubica zakończył już swoje jazdy przed GP Hiszpanii, ale na tor Catalunya powróci w przyszłym tygodniu. Wówczas będzie miał cały dzień, by lepiej poznać bolid i przekazać więcej informacji zwrotnych inżynierom Williamsa.

- Cieszę się na te testy, ale mam nadzieję, że balans auta będzie lepszy. Inaczej to będzie długi dzień - przyznał 33-latek.

Podczas porannej sesji treningowej Robert Kubica zajął 19. miejsce. Etatowy kierowca brytyjskiego teamu Lance Stroll był jeszcze "oczko" niżej, a do tego rozbił bolid.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS