Renault podjęło decyzję ws. występu Roberta Kubicy w GP Belgii

Krzysztof Sobczak
21.08.2017 20:19
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Renault wydało oficjalny komunikat o składzie zespołu na Grand Prix Belgii (27 sierpnia). Francuzi nie zdecydowali się na żadne zmiany.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci do F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po testach w Hiszpanii i na Węgrzech oraz po znakomitych recenzjach zarówno ze strony mediów, ekspertów, włodarzy Renault i samego Kubicy pojawiły się spekulacje, że Polak mógłby wystąpić już w GP Belgii na torze Spa. Krakowianin miałby zastąpić za kierownicą bolidu fatalnie spisującego się w tym sezonie Jolyona Palmera. Już teraz wiadomo, że do zmiany w składzie francuskiej stajni na razie nie dojdzie.

Zobacz także

W Belgii pojadą więc Palmer oraz Nico Hulkenberg, natomiast Robert Kubica - zgodnie ze słowami swojego menedżera Alessandro Alunni Braviego - liczy na powrót do Formuły 1 w 2018 roku. - Robert jest gotowy, ale myślenie, że może zastąpić aktualnego kierowcę jest zbyt pochopne i niesprawiedliwe dla Renault. Ale jeśli dostałby szansę, to by nie odmówił - mówił Bravi w wywiadzie dla diariodelweb.it.

Testy to jedno, wyścig drugie

- Trudno byłoby jednak nie wspomnieć o testach Roberta Kubicy na Hungaroringu. To był bardzo produktywny dzień dla wszystkich członków zespołu. Podróż Roberta do tego miejsca, możliwość ponownego prowadzenia samochodu F1, to coś niesamowitego. Razem z Nicholasem Latifi przyczynili się do rozwoju naszego pojazdu. Nico Hulkenberg i Jolyon Palmer powinni na tym skorzystać w najbliższy weekend w Belgii - powiedział dyrektor Renault Cyril Abiteboul.

Grand Prix Belgii będzie dla kierowców F1 pierwszymi zmaganiami po wakacyjnej przerwie.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/sport.pl/Renault/KS