F1: Robert Kubica może pojechać w GP Belgii

Krzysztof Sobczak
17.08.2018 14:14
Robert Kubica może wystartować w GP Belgii
fot. Mark Sutton / Sutton Images/EAST NEWS

Jeśli Lance Stroll w przerwie wakacyjnej zamieni Williamsa na Force India, to Robert Kubica powinien otrzymać szansę występu w Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps - przekonuje ceniony dziennikarz Mark Hughes na łamach "Motorsport Magazine". "Wtedy zobaczylibyśmy, jak nasze marzenie się spełnia" - pisze Brytyjczyk.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica jeszcze w tym sezonie wystartuje w Grand Prix F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wiele zatem zależy od rodziny Strollów. Od kiedy Lawrance przejął Force India w padoku pojawiły się pogłoski, że jeszcze tego lata będzie chciał ściągnąć do zespołu swojego syna, Lance'a, który obecnie "męczy się" w niekonkurencyjnym bolidzie ekipy z Grove. Jego decyzje mogą mieć wpływ na losy Roberta Kubicy i Estebana Ocona, jednego z kierowców Force India.

Kubica pojedzie w GP Belgii?

"Miejsce Ocona w Force India jest zagrożone. Perez może spać spokojnie ze względu na wsparcie finansowe jego sponsorów [w 2019 roku będzie się ścigał w barwach McLarena - przyp. red.]. Oczywiście, Ocon ma wsparcie Mercedesa, który nie popiera tego ruchu. Niemcy woleliby, aby Francuz został w Force India do końca roku. Zespół z Silverstone nie będzie mocno przeciwstawiać się Mercedesowi, biorąc pod uwagę ich coraz bliższe relacje" - pisze Hughes, który w dalszej części przekonuje, że odejście Strolla otworzy drzwi przed Robertem Kubicą.

"Jeśli Stroll zmieni zespół, a Williams otrzyma rekompensatę finansową za zgodę na transfer, to Kubica ustawi się w kolejce do Williamsa. Wtedy zobaczylibyśmy, jak nasze marzenie się spełnia" - zauważa dziennikarz.

Grand Prix Belgii odbędzie się 26 sierpnia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Motorsport Magazine/KS