Robert Kubica powróci na Grand Prix Włoch? Sensacyjne doniesienia mediów

Krzysztof Sobczak
23.06.2017 15:30
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sports F1

Od czasu testów Roberta Kubicy w bolidzie F1 niemal codziennie pojawiają się nowe spekulacje na temat jego powrotu do królowej motorsportu. Najdalej poszedł irlandzki serwis topgear.ie, który poinformował, że Polak zastąpi Jolyona Palmera w pierwszym treningu przed wrześniowym Grand Prix Włoch na torze Monza! Szef Renault zaprzeczył tym doniesieniom.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Robert Kubica ma zastąpić Brytyjczyka Jolyona Palmera podczas piątkowego treningu zespołu Renault na torze Monza podczas wrześniowego GP Włoch - czytamy na stronie topgear.ie. To by oznaczało, że krakowianin 1 września oficjalnie powróci do Formuły 1, choć być może tylko jako tester.

Zobacz także

Na razie trzeba to jednak rozpatrywać w kategoriach plotki, gdyż żadne oficjalne źródła nie potwierdziły tych doniesień. Topgear powołuje się na anonimowego informatora.

Szef Renault zaprzecza

Tymczasem szef Renault, Cyril Abiteboul, na łamach Sky Sports zdementował te pogłoski i jeszcze raz podkreślił, że francuska stajnia nie ma żadnych długofalowych planów związanych z Robertem Kubicą.

- Nie ma pojęcia, skąd się biorą takie doniesienia. (...) Nie planujemy niczego poza "Festiwalem Prędkości" w Goodwood. Robert poprowadzi ten sam bolid, którym kierował w Walencji - dodał Abiteboul.

Po testach w Walencji wszyscy byli zadowoleni z postawy Polaka, a on sam potwierdził, że wciąż czuje się kierowcą F1. Jego powrót na Monzę byłby symboliczny - Włosi kochają go jak swojego, a przed wypadkiem w 2011 roku wiele mówiło się o przenosinach Kubicy z Renault do czerwonego bolidu Ferrari.

RadioZET.pl/topgear.ie/Sky Sports F1/KS