F1: W październiku starcie Kubica - di Resta. Lepszy otrzyma fotel w bolidzie Williamsa!

Krzysztof Sobczak
03.10.2017 11:09
Robert Kubica
fot. Twitter/Renault Sports F1

Jak informuje Mark Hughes na łamach "Motorsport Magazine", w połowie października Williams zorganizuje dwudniowe testy dla Roberta Kubicy i Paula di Resty. Lepszy w tym pojedynku otrzyma posadę etatowego kierowcy na sezon 2018!

Zagłosuj

Który z kierowców zasiądzie w bolidzie Williamsa w sezonie 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nieznaczną przewagę w tym starciu może mieć 31-letni Brytyjczyk, który obecnie pełni rolę rezerwowego kierowcy teamu z Glove. Williams chce jednak w miarę możliwości wyrównać te szanse, dlatego też da Polakowi dodatkowy dzień testowy w samochodzie z 2014 roku. Ten ma się odbyć 11 października na torze Silverstone.

Zobacz także

Kluczowe będą jednak testy na Hungaroringu, które - zdaniem włoskiego dziennikarza Roberto Chinhero - zostaną przeprowadzone w dniach 16-17 października. Wtedy to Kubica i di Resta mają się zmierzyć w "bezpośrednim" pojedynku o posadę etatowego kierowcy. Pierwszego dnia ma jeździć Polak, drugiego Brytyjczyk.

- Obaj kierowcy są na drodze do swojego powrotu w F1, obaj mają formę, której szuka Williams i obaj mają po około 31 lat. Mimo że Massa wciąż jest opcją, to będzie niespodzianką, jeżeli Stroll nie będzie miał nowego partnera w przyszłym roku - przewiduje Hughes.

Williams na razie nie potwierdza tych doniesień.

Di Resta ma na swoim koncie trzy sezony w F1 w barwach Force India (2011-2013). Kubica nie ścigał się w królowej motorsportu od dramatycznego wypadku z 2011 roku.

RadioZET.pl/Powrót Roberta/Motorsport Magazine/KS