Paddy Lowe spokojny o sytuację Kubicy. Dyrektor Williamsa rozwiewa wątpliwości

Maciej Walasek
02.09.2018 12:42
Robert Kubica
fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EastNews

Paddy Lowe wypowiedział się na temat ewentualnych startów Roberta Kubicy w tym sezonie. Dyrektor techniczny Williamsa zaznaczył, że w przypadku odejścia Lance’a Strolla do Racing Point Force India, jego miejsce zajmie krakowianin.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeszcze nigdy rynek transferowy Formuły 1 nie był taki gorący. Sytuacja zmienia się co chwila i nie wiadomo, kiedy zostaną podjęte oficjalne decyzje. Wszystko za sprawą wykupienia zespołu Force India przez Lawrence’a Strolla. Kiedy Kanadyjczyk stał się właścicielem teamu, kwestią czasu jest przejście jego 19-letniego syna do nowej ekipy.

Zobacz także

Na początku mówiono, że do transferu ma dojść przed Grand Prix Singapuru. Teraz pojawiły się nowe informacje, mówiące o tym, że Stroll zadebiutuje za kierownicą nowego samochodu pod koniec września w trakcie Grand Prix Rosji. Jednak w Williamsie zachowują spokój, a Paddy Lowe jest przekonany, że w przypadku odejścia 19-latka, jego miejsce na pewno zajmie Robert Kubica. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że Lance'a Strolla może zastąpić jeden z rosyjskich kierowców, Nikita Mazepin lub Artiom Markiełow.

- Nawet nie musimy nic robić, ponieważ mamy rezerwowego w postaci Roberta Kubicy. Wszystko, co możemy zrobić w tej sytuacji to czekać na rozwój wydarzeń. Nie ma jednak pewności, czy faktycznie dojdzie do jakichś roszad. Dlatego też w tej chwili koncentrujemy się na pracy z Siergiejem i Lance’m – przyznał Lowe.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW