Zamknij

Dyrektor Renault nie wyklucza kolejnych testów Roberta Kubicy

Krzysztof Sobczak
14.06.2017 09:15
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sport F1

- Kolejne wspólne testy nie zostały zaplanowane, ale nie powiedziałbym, że nic na pewno się nie odbędzie w przyszłości - powiedział dyrektor operacyjny teamu Renault Alan Permane w rozmowie z Eleven Sports. Tym samym dał nadzieję na kolejny sprawdzian Roberta Kubicy w Formule 1.

Zagłosuj

Czy chciałbyś powrotu Roberta Kubicy do F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W minionym tygodniu krakowianin po raz pierwszy od sześciu lat zasiadł za kierownicą bolidu F1. Renault, a więc zespół, z którym był związany w chwili wypadku na trasie Ronde di Andora, umożliwił mu prywatne testy, które aż do przedostatniego dnia były pilnie strzeżoną tajemnicą. Czemu tak długo to ukrywano?

Zobacz także

- Nie chcieliśmy stworzyć dużego zamieszania. Roberta wszyscy wciąż bardzo kochają, interesują się nim, wielu osobom jest bardzo smutno, że go nie ma w F1. Nie chcieliśmy, by czuł jakąkolwiek presję oczekiwań, choć on sam nie miał problemu z tym, by to ogłosić. Chciałem, żeby pojeździł dla przyjemności - powiedział Permane w magazynie ElevenF1.

Dyrektor operacyjny francuskiej stajni oficjalnie przyznał, że Kubica spisywał się na torze "fantastycznie" i prezentował bardzo dobre tempo. Nie chciał jednak zdradzić, czy były to czasy lepsze - jak informowały "L'Equipe" i "Marca" - od trzeciego kierowcy Renault, Siergieja Sirotkina. Potwierdził natomiast doniesienia "La Gazzetta dello Sport", że w samochodzie dokonano kosmetycznych zmian.

- Nie wiedzieliśmy, jakie ma ograniczenia do prowadzenia auta F1 i jak jest przygotowany fizycznie (...) Przełożyliśmy tylko łopatki na lewą stronę, by mógł zmieniać biegi jedną ręką. Ale to drobna zmiana oprogramowania - zauważył Brytyjczyk.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy i czy dostanie szanse na rzeczywisty powrót do Formuły 1. Póki co Permane nie wykluczył kolejnych testów.

- Za wcześnie na komentarz, ale jesteśmy w kontakcie. Rozmawialiśmy o niedzielnym wyścigu. Kolejne wspólne testy nie zostały zaplanowane, ale nie powiedziałbym, że nic na pewno się nie odbędzie w przyszłości - ocenił.

Na wielki "come back" Kubicy do królowej motorosportu czekają wszyscy. We wtorek oficjalne konto F1 na Twitterze przypomniało wszystkie osiągnięcia Polaka, w tym jego jedyne zwycięstwo odniesione w Grand Prix Kanady. 8 czerwca minęła 9. rocznica tego triumfu.

RadioZET.pl/sport.pl/Eleven Sports/KS