Zamknij

Córka Steve'a Jobsa jest cenioną sportsmenką. Wystąpi w finale PŚ [ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
03.04.2019 10:54
Eve Jobs
fot. Shutterstock.com

Eve Jobs, córka Steve'a Jobsa, założyciela firmy komputerowej Apple, wystartuje w finale Pucharu Świata w jeździectwie w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu w dniach 4-7 kwietnia w Goeteborgu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

21-letnia Eve Jobs jest jedną z czterech córek miliardera, który po śmierci na raka trzustki w 2011 roku pozostawił im majątek o wartości 20 miliardów dolarów.

Jedną z jej najgroźniejszych rywalek w tych zawodach będzie z kolei Georgina Bloomberg, 36-letnia córka innego miliardera, Michaela Bloomberga, byłego burmistrza nowego Jorku i właściciela serwisu biznesowego Bloomberg.

W finale skoków przez przeszkody wystartuje 52 zawodników reprezentujących 22 państwa na 101 koniach. Polskę będą reprezentować Jarosław Skrzyczyński i Wojciech Wojcianiec.

W finale ujeżdżenia rywalizować będzie 18 zawodników na 19 koniach z 12 państw.

Eve Jobs w finale PŚ w jeździectwie

Organizatorzy nie ukrywają, że start dwóch amerykańskich miliarderek i celebrytek w finale skoków znacznie podwyższy zainteresowanie zawodami oraz oglądalność telewizyjną imprezy Gothenburg Horse Show rozgrywanej od 1977 roku i w tym roku będącej po raz 14. finałem PŚ.

Dziennik „Expressen” podkreślił, że obecność w Szwecji Jobs i Bloomberg, córek jednych z najbogatszych ludzi globu, które należą do jeździeckiej elity świata, pozostawi po sobie ślad w formie wielu publikacji w mediach.

RadioZET.pl/PAP/KS