Zamknij

18-letnia łyżwiarka i jej chłopak zginęli w wypadku samochodowym

06.12.2021 22:08
Elly Mattiuzzo nie żyje
fot. Elly Mattiuzzo/Instagram

Elly Mattiuzzo, 18-letnia utalentowana łyżwiarka i jej chłopak Daniele Volanti zginęli w wypadku samochodowym, do którego doszło w minioną sobotę pomiędzy miejscowościami Borgo Maggiore i Castello di Murata w San Marino.

Elly Mattiuzzo uchodziła za duży talent. W 2019 roku wraz z grupą Hot Shivers z Mediolanu wystąpiła w mistrzostwach świata juniorów w łyżwiarstwie synchronicznym w szwajcarskim Neuchatel. Jej dobrze zapowiadająca się kariera została brutalnie przerwana w sobotę 4 grudnia.

Jak relacjonuje "La Repubblica", 18-latka wraz ze swoim chłopakiem Daniele Volantim jechali w kierunku Castello di Murata. Ok. godz. 22 mężczyzna kierującym fiatem 500 stracił panowanie nad pojazdem i z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas. W rezultacie zderzył się czołowo z volkswagenem, a następnie w oba samochody uderzyło jeszcze BMW. Elly i Daniele zginęli na miejscu, pozostałym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Elly Mattiuzzo zginęła w wypadku

- Była dziewczyną uwielbiającą spędzać czas z przyjaciółmi. Jesteśmy zdruzgotani informacją o jej śmierci. Nadal w to nie wierzymy. Była cudowną koleżanką - komentowali jej znajomi z grupy Hot Shivers. - Naucz teraz anioły jeździć na łyżwach - pisali inni.

RadioZET.pl/larepubblica.it/sport.pl