Zamknij

Reprezentantka Iranu nie żyje. Zmarła na koronawirusa

29.02.2020 13:11
Elham Sheikhi
fot. Twitter/Screen

Elham Sheikhi nie żyje. Reprezentantka Iranu w futsalu zmarła na koronawirusa - poinformowało BBC Persia. Piłkarka miała zaledwie 23 lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

23-letnia Elham Sheikhi, reprezentantka Iranu w futsalu, zmarła na koronawirusa - poinformowało BBC Persia. Zawieszono wszystkie wydarzenia sportowe w kraju, oprócz rozgrywek piłkarskich. Te mają się jednak odbywać przy pustych trybunach.

Elham Sheikhi nie żyje. Reprezentantka Iranu zmarła na koronawirusa

Sheikhi pochodziła z prowincji Kom, 150 km na południe od Teheranu. W tym regionie notuje się najwięcej zachorowań na koronawirusa w Iranie. Zmarło tam już ponad 50 osób.

Co ciekawe, wokół śmierci piłkarki pojawiło się wkrótce wiele kontrowersji. Na jednym z irańskich portali internetowych ukazało się nagranie, w którym bardzo podobna do 23-latki kobieta opowiada o tym, że żyje i ma się dobrze, a w rzeczywistości śmierć poniosła inna osoba, o tym samym imieniu co ona. Ta informacja wciąż nie została jednak zweryfikowana, choć jako prawdziwą uznał ją już m.in. New York Times.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas ponad 82 tys. przypadków zakażenia i ponad 2700 zgonów spowodowanych wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast.

Odwołano już liczne imprezy na całym świecie. Epidemia powoduje także problemy z wyjazdami chińskich sportowców do innych krajów.

 TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/BBC Persia, PAP