Zamknij

Afryka zorganizuje Igrzyska Olimpijskie? Są chętni na kandydaturę

03.01.2022 17:10

Igrzyska Olimpijskie 2036 w Afryce? Egipt chce zostać pierwszym afrykańskim gospodarzem imprezy czterolecia. Minister sportu Ashraf Sobhi przekazał, że wkrótce przekaże odpowiedni wniosek do MKOl-u.

igrzyska olimpijskie
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Egipt chce zapisać się w historii Igrzysk Olimpijskich i zostać pierwszym krajem Afryki, który zorganizuje tę imprezę. Ashraf Sobhi przekonał, że w ten sposób Kraj Faraonów chce pokazać, że potrafi godnie reprezentować świat arabski i Afrykę w największej imprezie sportowej globu.

Według niego w odległości 50 km od Kairu powstaje olbrzymi kompleks sportowy, którego celem ma być zwiększenie zainteresowania obywateli tym aspektem życia.

Jedną z głównych części ośrodka ma być stadion z trybunami na 90 tysięcy miejsc oraz dwie hale łącznie dla 23 tys. widzów, a także obiekty do pływania, jazdy konnej i innych dyscyplin.

Egipt chce zorganizować IO w 2036 roku

Według wstępnych deklaracji zainteresowane rolą gospodarza igrzysk w 2036 roku wyraziła też Rosja, ale jeszcze nie zdecydowano, jakie miasto mogłoby gościć najlepszych sportowców świata. Poza nimi o organizację IO w 2036 roku ubiega się Tel Awiw i Berlin. Nasi zachodni sąsiedzi są zdeterminowani, aby wywalczyć prawo do organizacji igrzysk, ponieważ w tym czasie przypadnie setna rocznica zmagań olimpijskich w stolicy Niemiec.

W 2024 roku Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu, a cztery lata później Los Angeles. Z kolei w roku 2032 impreza odbędzie się w australijskim Brisbane.

loader

RadioZET.pl