Zamknij

Formuła 1: Stanowczy apel ekspertów do Williamsa: dajcie samochód Kubicy

Maciej Walasek
07.04.2018 12:08
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

W piątkowych treningach Grand Prix Bahrajnu podstawowi kierowcy Williamsa nie popisali się na torze i uzyskali słabe wyniki. Ich jazdy wywołały falę komentarzy, gdzie dziennikarze zaapelowali do brytyjskiego zespołu, aby oddał bolid Robertowi Kubicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Początek sezonu 2018 w wykonaniu Williamsa pozostaje daleki od ideału. Dwa piątkowe treningi w Bahrajnie pokazały, że ekipa z Grove nadal boryka się z problemami, które pojawiły się w Australii. Na domiar złego, w drugiej sesji z toru wypadł Siergiej Sirotkin. Jak podają eksperci rosnąca presja i oczekiwania mogą sprawić, że Rosjanin i Kanadyjczyk będą powtarzać swoje błędy. Brazylijczyk Lito Cavalcanti ze "SportTV" i "Autosportu" uważa, że wiele w tej kwestii będzie zależeć od Roberta Kubicy.

Zobacz także

- Trzeba założyć, że Williams ma nie tylko gorszy samochód niż przed rokiem, ale też gorszych kierowców. Wiele pracy jest wykonywanej przez Roberta Kubicę w symulatorze i jest ona niezwykle wydajna.

Jeszcze dalej posunął się włoski dziennikarz Alessandro Arcari. Stwierdził, że stajnia z Grove powinna jak najszybciej obsadzić w jednym z foteli krakowianina.

- Twarz Kubicy po tym jak zobaczył błędy Strolla i Sirotkina na torze w Bahrajnie? Williams powinien oddać kierownicę takiemu mistrzowi jak Robert – powiedział krótko.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Robert Kubica: Bywa tak, że siedzę na torze do północy [WIDEO]

F1: Bunt w Księstwie. "Grid girls" wrócą na Grand Prix Monaco

RadioZET.pl/MW