Zamknij

Polscy sportowcy w Dniu Flagi: "Przetrwamy ten trudny czas" [ZDJĘCIA]

02.05.2020 15:47
Justyna Święty-Ersetic
fot. Justyna Święty-Ersetic/Facebook

Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i inni polscy sportowcy w obchodzonym 2 maja Dniu Flagi RP zaapelowali do poszanowania barw narodowych i wspierania się w tym trudnym czasie, gdy tysiące osób w kraju walczy z pandemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono w 2004 roku za kadencji prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W coroczne obchody włączają się też sportowcy, dla których biało-czerwone barwy i "Mazurek Dąbrowskiego" śpiewany podczas spotkań międzynarodowych czy przy okazji osiąganych przez nich sukcesów stanowi nieodłączną część ich zawodu i powód do dumy, także dla kibiców.

"2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Bądźmy solidarni i wspólnie pokażmy przywiązanie do naszych barw! Wspólnie przetrwamy te trudne chwile, wróci normalne życie, zdrowie i również sport! Może za rok się spotkamy świętując w zdrowiu i radości medale naszych sportowców na Igrzyskach Olimpijskich" - napisała w mediach społecznościowych Iga Baumgart-Witan. Stosowane do okazji zdjęcie opublikowała też m.in. jej koleżanka ze sztafety 4x400 m, mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic.

"Nie zapominajmy, że dzisiaj obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą, których serdecznie pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w dniu Waszego Święta" - przypomniała najlepsza polska biegaczka na 1500 m Sofia Ennaoui.

Dzień Flagi 2020

Fotografie z polską flagą zamieścili ponadto m.in. tenisistka Iga Świątek, były koszykarz Marcin Gortat, lekkoatleci Marcin Lewandowski i Anita Włodarczyk, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek czy zawodnik MMA Tomasz Narkun.

Warto przypomnieć, że co roku 2 maja na PGE Narodowym rozgrywano finał piłkarskiego Pucharu Polski. Niestety w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie udało się jeszcze wyłonić wszystkich półfinalistów. Zmagania mają zostać wznowione pod koniec maja.

RadioZET.pl