Dorota Borowska mistrzynią Europy w kajakarstwie

06.06.2021 12:38
Dorota Borowska

Dorota Borowska mistrzynią Europy w konkurencji olimpijskiej C1 200 m. Polka , o 0,7 sekundy wygrała z Ukrainką Ljudmiłą Luzan. Trzecia była Rosjanka Olesja Romasenko.

To trzeci medal wywalczony przez reprezentantów Polski podczas niedzielnych finałów, a szósty w całych zawodach.

Wcześniej w niedzielne przedpołudnie Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk wywalczyły srebrny medal w kajakarstwie w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Triumfowała osada Słowenii, a trzecie miejsce zajęły Węgierki.

Z kolei wśród panów Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski zdobyli srebrny krążek w kajakarstwie w nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m. Do zwycięzców Hiszpanów Polacy stracili zaledwie 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Litwni.