Zamknij

Świat sportu komentuje wybór Tuska. Wpis prezesa PZPN miażdży

Krzysztof Sobczak
09.03.2017 21:39
Zbigniew Boniek
fot. PAP

Nie tylko dziennikarze, politycy i naukowcy komentują wybór Donalda Tuska na drugą kadencję jako szefa Rady Europejskiej. W dyskusję włączyli się także sportowcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Były premier został wybrany stosunkiem głosów 27:1. Przeciwny był tylko jeden kraj - jego własny. Oficjalnym kandydatem polskiego rządu był eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, choć nie miał żadnych szans na zwycięstwo z Tuskiem. Do decyzji członków RE chętnie odnosili się m.in. byli sportowcy.

Zobacz także

- Pierwsza porażka Polski, z której się cieszę. 1:27 - trener po takiej porażce od razu podaje się do dymisji - napisał były golkiper biało-czerwonych i triumfator Ligi Mistrzów w barwach Liverpoolu, Jerzy Dudek.

Gratulacje przesłali też m.in. agent Roberta Lewandowskiego oraz... były poseł Platformy Obywatelskiej, Cezary Kucharski oraz wioślarski mistrz olimpijki z Pekinu, także członek PO, Adam Korol. Wszystkich przyćmił jednak prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, który zaraz po wyborze Donalda Tuska zamieścił takiego tweeta.

RadioZET.pl/KS