Zamknij

Nie żyje 21-letnia kolarka. Odeszła wielka nadzieja sportu

09.11.2021 20:29
Desiet Kidane nie żyje
fot. Shutterstock

Desiet Kidane nie żyje. Jedna z najbardziej utalentowanych afrykańskich kolarek zginęła w czasie treningu w Asmarze w wieku 21 lat.

Desiet Kidane nie żyje. Nadzieja afrykańskiego kolarstwa była uważana za ogromny talent. Po raz pierwszy świat usłyszał o niej w 2018 roku, kiedy zdobyła mistrzostwo Afryki ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas. Oprócz tego znakomicie spisała się w mistrzostwach świata w Innsbrucku, gdzie zajęła 22. i 28. miejsce. W kolejnym roku stała się członkiem grupy World Cycling Center, stworzonej przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

Po rocznej przerwie spowodowaną pandemią koronawirusa wróciła do rywalizacji. Niestety, w czasie poniedziałkowego treningu w Asmarze, stolicy Erytrei na Wyżynie Abisyńskiej doszło do tragicznego wypadku. Z komunikatu wiadomo tylko tyle, że Desiet Kidane, została potrącona przez samochód. Zginęła na miejscu.

Desiet Kidane nie żyje

- Ze swoim nieustannym uśmiechem, życzliwością, szacunkiem i głęboką pasją do kolarstwa, Desiet Kidane była wschodzącym młodym talentem, którego będzie nam bardzo brakować. Nasze myśli w tym tragicznym czasie są z jej rodziną, przyjaciółmi i kolegami oraz trenerami z drużyny WCC - napisała UCI na Twitterze, informując o śmierci Kidane.

- Straciliśmy dziś piękną duszę i niesamowicie utalentowaną kolarkę. Desiet Kidane będzie nam brakowało Twojego uśmiechu i ducha rywalizacji. Byłaś inspiracją dla afrykańskich rowerzystek na całym kontynencie - dodała we wpisie afrykańska federacja kolarska.

Desiet Kidane miała 21 lat.

RadioZET.pl