Zamknij

Niezłomny Robert Kubica. Wyjątkowy film F1 na rocznicę [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
07.08.2017 18:00
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Świat Formuły 1 wciąż żyje testami Roberta Kubicy. Na oficjalnym profilu królowej motorsportu pojawił się filmik ukazujący przebieg kariery polskiego kierowcy. Nieprzypadkowo opublikowano go właśnie teraz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Dokładnie 6 sierpnia 2006 roku 22-letni wówczas krakowianin zadebiutował na torze... Hungaroring jako kierowca Formuły 1. Wideo ukazało się na facebookowym profilu F1 dzień wcześniej i spotkało się z ciepłym przyjęciem fanów, nie tylko z Polski.

Po wypadku na trasie Ronde di Andora w 2011 roku Kubica najpierw walczył o życie, potem o uratowanie ręki, a następnie o powrót na tor. Oficjalnie udało się to 2 sierpnia w symbolicznym miejscu, bo właśnie na Hungaroringu. Polak odbył testy w najnowszym bolidzie Renault i nikt nie ma wątpliwości, że zrobił ogromny krok w kierunku wielkiego "come backu".

Na razie pozostają nam wspomnienia, w tym to najmilsze z 2008 roku, kiedy Robert Kubica wygrał jak do tej pory swój jedyny wyścig w Formule 1. Miało to miejsce w Montrealu, rok po dramatycznym wypadku, z którego na szczęście wyszedł bez szwanku.

RadioZET.pl/KS