Zamknij

Audi wycofuje się z DTM. To koniec tej serii wyścigowej?

27.04.2020 20:06
Audi wycofuje się z DTM
fot. Shutterstock

Robert Kubica nie zdążył jeszcze zadebiutować w DTM w barwach BMW, a już musi myśleć o swojej przyszłości. Jedyny konkurent jego zespołu, Audi, wycofa się z rywalizacji po sezonie 2020, co może oznaczać koniec tej serii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Serię DTM od roku opuszczają kolejne zespoły - najpierw Mercedes, potem Aston Martin, a teraz do tego grona dołączy Audi. Niemiecka marka swoją decyzję tłumaczy problemami ekonomicznymi związanymi z pandemią koronawirusa i chęcią skupienia się na Formule E.

- Audi ukształtowało DTM, a DTM ukształtowało Audi. To pokazuje, jaka siła leży w motorsporcie. Zarówno pod względem technologicznym, jak i emocjonalnym. Dzięki tej energii zamierzamy przekształcić się w dostawcę sportowej i zrównoważonej mobilności elektrycznej - powiedział Markus Duesmann, szef Audi.

Szef DTM rozczarowany decyzję Audi

W tej sytuacji nie wiadomo, czy jeszcze zobaczymy Audi na polach startowych serii DTM. Sezon miał ruszyć 25 kwietnia w Belgii, ale koronawirus pokrzyżował plany organizatorów. Aktualnie pierwszy wyścig zaplanowany jest na 11 lipca na niemieckim torze Norisring.

- To trudny dzień dla motorsportu w Niemczech i Europie. Rozumiem, że Audi znalazło się w trudnej sytuacji, ale przekazanie tej informacji tak późno tworzy przed nami duże wyzwanie. Liczyłem na bardziej solidarne podejście, szczególnie w sytuacji, w której musieliśmy zmierzyć się z pandemią koronawirusa. Taka decyzja znacznie pogarsza sytuację, w jakiej znalazła się nasza seria i przyszłość DTM zależy aktualnie głównie od tego, jak na wszystko zareagują nasi partnerzy oraz sponsorzy - przekazał szef DTM, Gerhard Berger.

Trudno jednak spodziewać się, że w serii DTM rywalizować będą samochody jednej marki - BMW, a to oznacza kolejne problemy dla Roberta Kubicy i jego sponsora, firmy Orlen.

RadioZET.pl/Onet/Sportowe Fakty