Zamknij

Potwierdzono nowy terminarz w DTM. Robert Kubica poczeka na debiut

25.03.2020 21:12
Zmiana w kalendarzu DTM
fot. PAP/EPA

Sezon serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), w której w tym roku będzie rywalizował Robert Kubica, ma się rozpocząć 10 lipca na torze Norisring w Norymberdze - poinformowali organizatorzy. Kalendarz został zmodyfikowany z powodu pandemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Pierwotnie cykl miał się rozpocząć 25 kwietnia, ale sytuacja na świece zmusiła zarządcę cyklu - firmę ITR - do zmiany planów. W połowie marca miały się odbyć oficjalne testy na torze Monza we Włoszech, przeniesione później na Hockenheim w Niemczech, ale ostatecznie zostały odwołane.

Zgodnie z nowym terminarzem sezon DTM rozpocznie się 10-12 lipca w Norymberdze, a druga runda odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia albo w Rosji, albo w Szwecji - na razie obie alternatywy wpisane są na ten termin oraz na siódmą rundę w dniach 2-4 października.

- To bezprecedensowe i niepewne czasy. Naszym priorytetem jest zdrowie naszych rodzin, pracowników i społeczności. Pomimo tej niepewności czuliśmy, że istotne będzie zaprezentowanie zmodyfikowanego kalendarza kibicom sportów motorowych i wszystkim związanym z DTM. (...) Wierzymy, że sport może odegrać ważną rolę w przywracaniu normalności do życia ludzi - powiedział dyrektor zarządzający ITR Marcel Mohaupt, cytowany w komunikacie.

Łącznie planowane jest 10 rund, a w trakcie każdego weekendu odbędą się po dwa wyścigi. Tyle samo znalazło się w pierwotnej wersji kalendarza. Sezon ma się zakończyć w Monzy 14-15 listopada.

DTM: Kiedy zadebiutuje Robert Kubica?

Terminy wyścigów serii DTM w 2020 roku:

11-12 lipca - Norisring (Niemcy)

1-2 sierpnia - Igora Drive (Rosja-Sankt Petersburg) lub Anderstorp (Szwecja)

8-9 sierpnia - Zolder (Belgia)

22-23 sierpnia - Brands Hatch (Anglia)

5-6 września - Assen (Holandia)

12-13 września - Nuerburgring (Niemcy)

3-4 października - Igora Drive (Rosja-Sankt Petersburg) lub Anderstorp (Szwecja)

17-18 października - Lausitzring (Niemcy)

7-8 listopada - Hockenheim (Niemcy)

14-15 listopada - Monza (Włochy)

RadioZET.pl/PAP