Zamknij

DTM: Robert Kubica 14. w debiucie, zwycięstwo Nico Muellera

01.08.2020 14:47
Robert Kubica
fot. Thomas Pakusch via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Robert Kubica (BMW M4 DTM) zajął 14. miejsce w swoim debiutanckim wyścigu w serii DTM na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Polak stracił szanse na punkty przez nieudany pit-stop. Zwyciężył Nico Mueller (Audi RS 5 DTM).

Robert Kubica fantastycznie zaprezentował się w treningu, gdy na mokrym torze cały czas utrzymywał się w czołówce i ostatecznie zajął 4. miejsce. W kwalifikacjach pogoda się poprawiła, nawierzchnia wyschła, a i rywale zaprezentowali się lepiej, wskutek czego debiutujący w stawce Polak uplasował się na 14. pozycji.

Pierwsza część wyścigu w wykonaniu krakowianina była bardzo obiecująca. Kubica wyprzedził kilku rywali na torze, kilku w chwili, gdy ci zjechali na zmianę opon i przez moment był 8. Niestety szanse na premierowe punkty zostały pogrzebane podczas pit stopu. Mechanicy mieli problem z podniesieniem auta, kierowca rezerwowy Alfa Romeo w F1 stracił mnóstwo czasu i nie był stanie dogonić już przeciwników. W efekcie zakończył zmagania na 14. miejscu.

DTM - GP Belgii: Zwycięstwo Muellera

Najlepiej w GP Belgii zaprezentował się Nico Mueller z Audi. Startujący z drugiej pozycji Szwajcar finiszował przed Jamie Greenem (Audi) i Loikiem Duvalem (Audi).

Z kierowców BMW najszybszy był w sobotę Philipp Eng, który na metę wpadł jako szósty.

Drugi wyścig o GP Belgii odbędzie się w niedzielę o godz. 13:30.

RadioZET.pl