Zamknij

DTM - GP Niemiec na torze Lausitz: Transmisja TV i online

13.08.2020 18:26
DTM - GP Niemiec na torze na Lausitzring
fot. Hasan Bratic/SIPA/SIPA/East News

DTM - wyścig o GP Niemiec na torze Lausitz na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z drugiej rundy mistrzostw świata serii DTM z udziałem Roberta Kubicy (BMW M4 DTM). Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć wyścig DTM na Lausitzringu.

DTM LIVE - wyścig na torze Lausitz w Niemczech. Przed dwoma tygodniami na dobrze znanym sobie z czasów występów w Formule 1 belgijskim torze Spa-Francorchamps Robert Kubica debiutował w serii DTM. I nie był to debiut marzeń, chociaż pierwszy trening, w którym Polak zajął 4. miejsce, napawał optymizmem. W wyścigach już tak dobrze nie było - w sobotę nieudany pit-stop, a w niedzielę problemy z samochodem sprawiły, że krakowianin dwukrotnie plasował się 14. pozycji i nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej.

Teraz kierowcy przeniosą się do Niemiec. EuroSpeedway Lausitz to tor wyścigowy położony w pobliżu miejscowości Klettwitz w Brandenburgii we wschodnich Niemczech, niedaleko granicy z Polską i Czechami. Niestety w powodu pandemii koronawirusa wszystkie rundy DTM będą odbywały się bez udziału publiczności, zatem fani Kubicy nie będą mogli kibicować mu z trybun.

DTM - GP Niemiec na torze na Lausitzring w telewizji w live stream w internecie

W klasyfikacji generalnej serii DTM liderem z dorobkiem 46 punktów jest Szwajcar Nico Mueller (Audi RS 5 DTM), a drugie miejsce zajmuje obrońca tytułu Niemiec Rene Rast (Audi RS 5 DTM) - 39. Nad tym drugim wisi jeszcze widmo kary za niezgodne z przepisami użycie systemu push-to-pass.

W sezonie 2020 w serii DTM zaplanowane jest dziewięć wyścigowych weekendów. W każdym kierowcy startują po dwa razy - w sobotę i niedzielę. Dodatkowo przed każdym wyścigiem przeprowadzane są kwalifikacje.

Program wyścigu DTM na torze Lausitzring:

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godz. 10:45 rozpoczną się 20-minutowe kwalifikacje. Wyścigi ruszą odpowiednio o godz. 13:33 i 13:35.

DTM - GP Niemiec na torze na Lausitzring: Gdzie obejrzeć - Transmisja TV i online

Wyścig DTM o GP Niemiec na torze Lausitzring będzie można śledzić w polskiej telewizji. Transmisja TV z obu dni w Eleven Sports 1 oraz elevensports.pl.

RadioZET.pl/powrótroberta.pl