DTM: Problemy techniczne Roberta Kubicy, 14. miejsce Polaka w Belgii

02.08.2020 14:42
Robert Kubica 14. w GP Belgii

Robert Kubica (BMW M4 DTM) zajął 14. miejsce w niedzielnym wyścigu serii DTM na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Polski kierowca od początku zmagań narzekał na problemy techniczne w swoim aucie. Zwyciężył broniący tytułu Rene Rast (Audi RS 5 DTM).

Robert Kubica w pierwszym wyścigu również był 14., ale po udanych niedzielnych kwalifikacjach, w których zajął 12. pozycję, nadzieje na premierowe punkty w serii DTM były całkiem spore. Niestety Polak już na starcie stracił dwie lokaty, od trzeciego kółka zaczął narzekać na przyczepność, silnik oraz opony i z tych problemów nie wydostał się praktycznie do końca. Ostatecznie finiszował na 14. miejscu, przed prawnukiem ostatniego władcy Austro-Węgier, arcyksięciem Ferdinandem Zvonimirem von Habsburgiem-Lothringenem (Audi RS 5), który aż dwa razy był w pit stopie.

Na starcie stawiło się 16 kierowców, ale Harrison Newey wycofał się z powodu awarii. Brytyjczyk już na początku uderzył w samochód Jonathana Aberdeina i został ukarany przejazdem przez aleję serwisową.

DTM - WYNIKI niedzielnego wyścigu o GP Belgii

O zwycięstwo do końca walczyli broniący tytułu i startujący z pole position Niemiec Rene Rast oraz triumfator niedzielnego wyścigu Szwajcar Nico Mueller. Ostatecznie o 0.4 s szybszy był ten pierwszy. Na najniższym stopniu podium stanął Holender Robin Frijns.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej DTM utrzymał Nico Mueller.

Kolejne wyścigi odbędą się w dniach 15-16 sierpnia na torze Lausitz.